Головна
Про школу
Сторінка екстерна
Дистанційні курси
Методична сторінка
Виховна сторінка
===================
Особистий кабінет екстерна
Міністерство освіти і науки України
Закордонним українцям
Український центр оцінювання якості освіти
ННДІ Українознавства

Новини

 

березень 2017


УВАГА! Шановні випускники !

У Києві відбулася презентація дистанційного онлайн-курсу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання “Лайфхаки з української мови”. На курс можна записатися вже зараз на онлайн-порталі EdEra.

Унікальність методики, яка лягла в основу відеоматеріалів, полягає у використанні методу мнемоніки, що дозволяє запам’ятати великий обсяг інформації, створюючи асоціативні зв'язки між елементами. Наприклад, як запам’ятати всі глухі приголосні звуки української мови демонструє таке речення: «Усе це кафе, птах і чаша». Усі інші приголосні, відповідно, — дзвінкі. За допомогою подібних прийомів запам’ятовування правил займає мінімум часу та зусиль.

“Для Міністерства освіти і науки України надзвичайно важливо, що цим ресурсом можуть скористатися діти з непідконтрольних територій і Криму, адже вони вже три роки не вчать українську мову і літературу, історію України. Ці предмети необхідні для отримання атестату і продовження навчання вже у системі вищої освіти України”, - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час презентації.

Розробники курсу стверджують, що опанування матеріалів займає приблизно 4 години на тиждень. П’ятитижневий курс складається з 16 тем, тестових і відкритих завдань, допоміжних матеріалів і супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.

Важливим доповненням курсу є виконання творчого завдання з оцінюванням за технологією “peer-to-peer” (студентам курсу надано можливість можливість перевіряти твори одне одного й за системою критеріїв виставляти бали). Ще однією особливістю курсу є «аркуші студента», роздрукувавши які, учні зможуть узагальнити здобуті знання та створити власний міні-конспект усіх тем.

“Цей курс сповнений сучасними методиками для сучасних дітей. Він підходить абсолютно для всіх, ним можуть користуватися навіть вчителі старшої школи, які хочуть подивитися і почерпнути для себе якісь нові способи викладати цей предмет. Знаєте, є така хороша приказка про футболіста: «хорошим футболістом є не той, хто швидко біжить туди, де щойно впав м’яч, а той, хто біжить туди, де цей м’яч буде”. Як на мене, це саме той курс, який не доганяє світовий тренд в онлайн навчанні, а який формує його”, - зазначила голова громадської спілки «Освіторія», засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин.

Наповнення курсу розроблено експертом від «Освіторії» — учителем Новопечерської школи, кандидатом філологічних наук Ігорем Хворостяним та експертами освітнього проекту EdEra.

Планується, що навесні EdEra та «Освіторія» запустять ще один онлайн-курс з підготовки до ЗНО – курс «Українська література».лютий 2017

 

ЗНО

Зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання можна з 6 лютого по 17 березня 2017 року.

Для випускників 2017 року першим обов’язковим предметом для ЗНО стане українська мова та література. Другий потрібно буде обрати з-поміж математики та історії. Третій – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017-го: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія. Тобто, за бажання випускник зможе скласти ЗНО і з історії України, і з математики.

Крім того, можна буде скласти в формі ЗНО ще один, четвертий предмет, який не є обов’язковим, але необхідний, приміром, для вступу в обраний ВНЗ.

«За цими предметами оцінка виставлятиметься одразу за двома шкалами: 12-бальною – як державна підсумкова атестація та 200-бальною – для зарахування під час вступу до вищого навчального закладу», – відзначив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Випускники ж минулих років обов’язково мають складати ЗНО лише з української мови та літератури. Інші три предмети – на їхній вибір.

«Під час вибору предметів ми усім рекомендуємо орієнтуватися насамперед на ті виші, в яких випускники виявлять бажання потім навчатися, бо саме перелік складених тестів визначатиме спроможність скористатися їхніми результатами під час вступу до ВНЗ», – підкреслив Вадим Карандій.

Також він наголосив, що цього року під час вступу до вищих навчальних закладів прийматимуться сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.

Реєстрація для участі в оцінюванні розпочнеться о 10-й годині ранку 6 лютого і триватиме до 17 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 31 березня. Щоб взяти участь у ЗНО, необхідно, насамперед, роздрукувати та заповнити бланк реєстраційної картки. Це можна зробити самостійно за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру testportal.gov.ua або звернувшись до пункту реєстрації, перелік яких буде розміщено на цьому ж порталі. Для випускників 2016 року пункти реєстрації створено за місцем їхнього навчання.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року, створюючи реєстраційну картку, мають вказати назви предметів, із яких їм будуть зараховані результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Після оформлення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники 2017 року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років та учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі.

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам 2017 року до закладу, де вони навчаються. Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, ВНЗ – за адресою, указаною під час реєстрації.

Основну сесію ЗНО буде проведено з 23 травня до 16 червня.

Також відбудеться додаткова сесія з 3 до 12 липня, на яку можна буде зареєструватися з 3 до 20 травня. Додаткова сесія та реєстрація передбачені для учасників АТО та осіб, що проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, якщо такі особи не мали змоги зареєструватися в основний період.

У такому разі до комплекту реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії та копію посвідчення учасника бойових дій або довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції (для учасників АТО), копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється або одного з батьків (опікунів)), де вказано відомості про місце проживання (для осіб, які проживають на неконтрольованих територіях).

Крім того, скласти ЗНО під час додаткової сесії зможуть ті, хто в період основної не матиме можливості це зробити через релігійні переконання, навчання закордоном, участь у міжнародних конкурсах чи олімпіадах, збіг дати ЗНО за обраними предметами.

Для випускників минулих років, учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, ВНЗ, які проживають на неконтрольованих територіях та не мають можливості надіслати пакет документів поштою, порядком реєстрації для участі у ЗНО передбачено подання документів електронною поштою. На цю електрону пошту буде надіслано повідомлення про результати реєстрації.

Щоб бути зареєстрованим для участі в ЗНО, випускники цього навчального року, які проживають на неконтрольованих територіях, мають вибрати загальноосвітній навчальний заклад, де бажають здобути повну загальну середню освіту на території, що контролюється українською владою. Детальна інформація про умови зарахування та перелік загальноосвітніх навчальних закладів розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.

Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов під час реєстрації для участі в ЗНО мають вказати про це під час заповнення реєстраційної картки, зазначити номер і дату виданої органом або закладом охорони здоров'я форми 086-3/о та подати її разом з іншими реєстраційними документами. Зокрема, цього року особи з порушеннями зору отримають можливість під час додаткової сесії виконувати завдання сертифікаційної роботи у зошитах, текст яких надруковано збільшеним шрифтом, особам з порушеннями слуху буде надано додатковий час та забезпечена присутність перекладача жестової мови тощо.

У майбутньому процедури ЗНО будуть адаптовані для осіб з порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля. Докладніше про забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами зазначено в спільному наказі МОН та МОЗ «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність».

Усю необхідну інформацію про порядок реєстрації та графік проведення ЗНО розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти та на сторінках Центру в соціальних мережах.


 

лютий 2017

21 лютого відбулося перше засідання робочої групи Міністерства освіти і науки України з питань організації діяльності Державного загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Міжнародна українська школа».

До складу робочої групи ввійшли спеціалісти структурних підрозділів Міністерства, а також  представники Українського центру оцінювання якості освіти, Інституту модернізації змісту освіти МОН, Інформаційно-іміджевого центру МОН, Інституту педагогіки України, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Товариства звязків з українцями за межами україни (Товариство «Україна-Світ»). Члени робочої групи отримали пропозиції щодо удосконаленння діяльності МУШ та ЗУНЗ від закордонних українських навчальних закладів.

Під час обговорення  були порушені питання:

- можливості зарахування навчальних досягнень екстернів МУШ, отриманих в школах країн перебування;

- зарахування стажу вчителям закордонних українських навчальних закладів;

- порядок проведення річного оцінюванн та ДПА за кордоном;

- проведення ЗНО для випускників МУШ на територіях країн перебування.

Було висловлено ряд пропозицій щодо вищезазначених питань, які потребують подальшого вивчення.

Адміністрація Міжнародної української школи направила до Міністерства листа з проханням надати розяснення щодо порядку вирішення питання зарахування педагогічного стажу вчителям закордонних українських навчальних закладів, які співпрацюють з Міжнародною українською школою.

Робоча група продовжує свою роботу.


 

січень 2017

Персональна сторінка екстерна Міжнародної української школи тепер доступна з будь-якої точки світу.

Екстерни МУШ – це громадяни України, які постійно чи тимчасово перебувають за кордоном. Сьогодні – це 77 країн світу. Завдячуючи сучасним інформаційним технологіям екстерн та його батьки можуть самостійно контролювати виконання індивідуального навчального плану. Персональна сторінка екстерна містить наступну інформацію:

- призначення вчителя з відповідного предмету, його електронну пошту та скайп адресу;

- рекомендований графік проходження консультацій та співбесід, терміни виконання контрольних робіт.

Проект перебуває в стадії тестування. Просимо вибачення за можливі тимчасові незручності.


 

січень 2017

Семестрове оцінювання учнів-екстернів МУШ розпочалося 21 січня 2017 року.

Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України атестація учнів закордонних українських навчальних закладів за підсумками  першого семсетру 2016/2017 н.р. буде проводитися в режимі онлайн. Відповідно до розкладу учні протягом трьох тижнів будуть виконувати контрольні роботи з предметів, відповідно до  Робочого навчального плану МУШ. Протягом лютого - березня учні 9 та 11 класів пройдуть співбесіди з вчителями Міжнародної української школи. Учні невипускних класів пройдуть співбесіди під час річного оцінювання.


 

січень 2017

Для учнів регіону КРИМ та м. Севастополь

Інформуємо, що відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України у разі відсутності документу про здобуття базової загальної середньої освіти державного зразка України, учні вищезазначеної категорії зараховуються до основної школи. Такі учні у найкоротший термін повинні пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 9 клас, державну підсумкову атсетацію за курс базової загальної середньої освіти (з предметів українська мова (диктант), математика та історія України (письмово) отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі в тому ж навчальному році.

Для зарахування дітей до 11 класу, крім отримання документа про базову загальну середню освіту, необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас.

Для учнів молодшої та середньої школи зарахування навчальних досягнень проходить за Комплексними контрольними роботами з усіх предметів крім українська мова, українська література та історія України. Після виконання вищезазначених робіт учень може бути переведений до відповідного класу.


 

вересень 2016

УВАГА !

В Міжнародній ураїнській школі розпочинає свою роботу ГАРЯЧА лінія з питань організації навчальної діяльності екстернів школи та співпраці Міжнародної української школи із українськими суботніми школами за кордоном.

Звертаємо Вашу увагу, що для міжнародних дзвінків телефон гарячої лінії працює в системі вайбер.

Відповіді на питання будуть надаватися в межах компетенції діяльності МУШ.

ТЕЛЕФОН050 344 00 44


 

вересень 2016

Для учнів регіону КРИМ та м. Севастополь інформуємо, що відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України у разі відсутності документу про здобуття базової загальної середньої освіти державного зразка України, учні вищезазначеної категорії зараховуються до основної школи. Такі учні у найкоротший термін повинні пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 9 клас, державну підсумкову атсетацію за курс базової загальної середньої освіти (з предметів українська мова (диктант), математика та історія України (письмово) отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі в тому ж навчальному році.

Для зарахування дітей до 11 класу, крім отримання документа про базову загальну середню освіту, необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас.

Для учнів молодшої та середньої школи зарахування навчальних досягнень проходить за Комплексними контрольними роботами з усіх предметів крім українська мова, українська література та історія України. З трьох зазначених предметів виконуються річні контрольні роботи. Після виконання вищезазначених робіт учень може бути переведений до відповідного класу.

 

Організація навчальної діяльності для всіх категорій учнів розпочинається 1 жовтня.


 

вересень 2016

УВАГА!

Навчальний рік у Міжнародній українській школі розпочнеться 1 жовтня.

Усі учні школи зараховуються на екстернатну форму навчання і проходять підготовку до атестації за Індивідуальним навчальним планом.

Оцінювання навчальних досягнень екстернів проводиться відповідно до Порядку атестації.


 

серпень 2016

Всесвітній форум українців

Серед 300 учасників Всесвітнього Форуму українців були представники Міжнародної української школи та закордонних українських навчальних закладів з Греції, Італії, Молдови. Активну участь у роботі освітньої секції взяли делегати Міжнародної української школи, де мали можливість ознайомити присутніх з роботою закладу та надати консультації щодо співпраці.

У рамках Форуму відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий вчитель з української мови за кордоном», серед яких команда вчителів - наших колег-партнерів Бендерської гімназії № 3 імені Івана Котляревського. Вітаємо їх!


 

серпень 2016

17 - 18 серпня представники 11 країн світу взяли участь у роботі щорічної серпневої коніеренції "Українська освіта за кордоном: підсумки і перспективи". Учасники конференції ділилися досвідом, ознайомилися з роботою Інституту післядипломної педагогічної освіти, зокрема з питаннями проходження курсів підвищення кваліфікації, обговорювали концепцію Нової української школи, презентовану Міністерством освіти і науки України, погодили проект Порядку атестації учнів-екстернів МУШ на 2016/2017 навчальний рік та Порядок укладання Договорів про співпрацю між Міжнародною українською школою та навчальними закладами закордоном. Велика увага була приділена організації навчального процесу в новому навчальному році з врахуванням оновлених програм початкової школи та програм для учнів 10-11 класів.

У конференції взяли участь наші колеги з Кувейту, Єгипту, Польщі, Іспанії, які мають наміри створити шкільні обєднання в країнах перебування та співпрацювати зі школою.

Усі учасники конференції отримали методичні матеріали (рекомендації, програми, електронні підручники, збірники тестових завдань на перший семестр, робочі зошити тощо) на інформаційних носіях обємом до 8 ГБ, підручники для учнів 4, 7 та 8 класів і класні журнали.

Учасники Круглого столу, який проходив у рамках конференції за участю Міністра освіти і науки Л.М. Гриневич, мали можливість обговорити питання співпраці Міжнародної української школи та закордонних українських навчальних закладів і отримати відповіді на поставлені запитання. Більшість завдань будуть реалізовані відповідно до Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо підтримки закордонних українців  у сфері загальної середньої освіти на 2016-2010 р.р.


 

серпень 2016

17-18 серпня 2016 року в Міжнародній українській школі відбудеться щорічна  конференція «Українська освіта за кордоном: підсумки та перспективи» за участі керівників громадських організацій, директорів та вчителів закордонних українських навчальних закладів, гостей. Зареєстровані делегати з 11 країн світу.

 

 

РОЗКЛАД  РОБОТИ  КОНФЕРЕНЦІЇ

17 серпня  2016  року

10-00 – 17-00

Київський міський будинок учителя,

Велика вітальна № 103 (Київ, вул Володимирська, 57)

9.30 – 10-00 – Реєстрація учасників

 

10.30 – Пленарне засідання. Вед. Іванова Л.В.

 

15-00 – 17-00 – Секція: нормативні документи у співпраці Міжнародної української школи та закордонних українських навчальних закладів.

Вед. Воронецька О.І.

 

Обговорення документів.

 

17.00 – Прийняття Ухвали конференції

 

18  серпня 2016  року

10.00 – 13-00

 

Інститут післядипломної педагогічної світи Київського університету імені Бориса Грінченка (Київ, проспект Павла Тичини, 17)

- вироблення стратегії та моделі співпраці в з Інститутом післядипломної педагогічної освіти, ЗНЗ «Міжнародна українська школа»  та закордонних українських навчальних закладів;

 

16.00 – 17.30

 

Міністерство освіти і науки України (Київ, проспект Перемоги, 10)

 

Круглий стіл щодо підтримки та розвитку української освіти за кордоном за участю Міністра освіти і науки україни Л.М.Гриневич.

Вед. Іванова Л.В.

18-00 Творчий вечір за участі народних та заслужених артистів України.

 

20-21 серпня 2016 року

Український дім (Київ, вул. Хрещатик, 2)

 

Участь в роботі Форуму Українців (на запрошення Української Всесвітньої Координаційної Ради)

 

РЕГЛАМЕН РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ :

Доповіді - до 20 хв. Повідомлення – до 10 хв.  Виступи у дискусіях  - до 10 хв.

 

Тел. для довідок : 253 - 43 - 47;  253 - 85 - 58.

квітень 2016

Відповідно до рішення педради № 3 від 15.04.16 р. ЗНЗ «Міжнародна українська школа» пропонує всім учасникам навчально-виховного процесу взяти участь у підготовці змін до Положення про організацію навчально-виховного процесу у ЗНЗ І-ІІІ ступенів «Міжнародна українська школа», Порядку атестації учнів-екстернів МУШ на 2016/2017 н.р. та інших нормативних документів, які необхідні для координації діяльності закордонних українських навчальних закладів тощо. За результатами надісланих пропозицій  будуть сформовані відповідні документи  та оприлюднені для обговорення.

Строк приймання пропозицій становить 1 місяць з дня розміщення інформаціі.

Пропозиції  та проекти просимо надсилати координаторам країн, заступникам директора.квітень 2016

ЗНЗ «Міжнародна українська школа» став співорганізатором науково-практичної конференції Індивідуальна освіта: сучасний стан та перспективи, яка пройшла за участі ЗНЗ «Школа ектернів»  та школи «Надія».  Активну участь в роботі конференції, де ділилися досвідом  організації самостійної роботи учнів дистанційної форми навчання, взяли вчителі МУШ. ЗНЗ «Міжнародна українська школа» став співорганізатором науково-практичної конференції Індивідуальна освіта: сучасний стан та перспективи, яка пройшла за участі ЗНЗ «Школа ектернів»  та школи «Надія».  Активну участь в роботі конференції, де ділилися досвідом  організації самостійної роботи учнів дистанційної форми навчання, взяли вчителі МУШ.


 

березень 2016

Першим закордонним позашкільним закладом мережі позашкільної освіти України став гурток «Соколята» м. Мадрид, Іспанія. 18 березня 2016 року за інціативою Української патріотичної організації «Воля» був укладений Договір про співпрацію між Українським державним центром позашкільної освіти та вищезазначеною організацією з метою розширення й удосконалення співпраці з українцями, які тимчасово чи постійно перебувають за кордоном.


 

березень 2016

Увага ! Всім учасникам навчально-виховного процесу.

З метою якісної підготовки до атсетації  учнів 10-11 класів наші партнери ПРОЕКТУ "10 хвилин школи" надають в безкоштовне користування 940 відео-уроків.

Кількість учасників перегляду уроків необмежена.

Код для реєстрації можна отримати у куратора чи координатора країни.


 

лютий 2016

Міжнародна українська школа та Український державний центр позашкільної освіти МОН України ( далі – УДЦПО) з метою розширення й удосконалення  освітньої співпраці у галузі позашкільної освіти з українцями, які тимчасово або постійно перебувають за межами України, домовилися про співпрацю. Відтепер забезпечення організаційно-методичного супроводу закордонних українських навчальних закладів у сфері позашкільної освіти бере на себе УДЦПО.

Зокрема, саме така співпраця дасть можливість не лише залучати творчу молодь до системи позашкільної освіти України, але й присвоювати звання. «Зразковий» та «Народний художній колектив» системи Міністерства освіти і науки України найкращим.

Детальну інформацію можна отримати у координатора країни.


 

лютий 2016

Комітетські слухання «Українська мова в контексті євроінтеграції: виклики і відповіді»

Учасники слухань 19 лютого 2016 р. обговорили проблеми статусу української мови у контексті європейської інтеграції України. Серед актуальних питань: законодавче врегулювання підтримки вивчення української мови іноземцями в Україні, вивчення рідної мови представниками української діаспори за кордоном та в цілому питання «української мови як іноземної». За результатами слухань були розроблені рекомендації.


 

лютий 2016

До уваги учнів регіону Крим та м. Севастополя!

До 20 травня 2016 року продовжено термін зарахування учнів 1-11 класів вищезазначеної категорії до Міжнародної української школи та для складння ЗНО. Для зарахування до школи необхідно подати заяву (зразок додається), документ про освіту України, документ про особу з відповідною відміткою про проживання. Учні зараховуються на екстернатну форму навчання з елементами дистанційного навчання. Програмовий матеріал опановують самостійно.

Пеагогічний колектив школи організовує самостійну підготовку учнів до атестації, яка проводиться в мережі Інтернет. Очно проводяться лише іспити для учнів 4, 9 та 11 класів у терміни, затверджені адміністрацією закладу.

Детальну інформацію можна отримати у заступників директора, телефони та електронні адреси яких розміщені на сторінці «Контакти».


 

лютий 2016

ДПА 2016 року та її особливості

Держава підсумкова атестація (ДПА) в 2015/2016 н.р проводиться як на території України в приміщення Міжнародної української школи, так і на території країн, де працюють закордонні українські навчальні заклади.

Учні 4 класів атестація складають ДПА з трьох предметів: українська мова, літературне читання та математика, учнів 9 класів – українська мова, математика та історія України, за завданнями, укладеними методистами МУШ. Термін проведення ДПА для учнів 4 та 9 класів - червень 2016 р,  за кордоном - за окремим графіком.

Випускникам 11 класу Міжнародної української школи, які планують вступати до вищих навчальних закладів України, необхідно складати зовнішнє незалежне оцінюванн (ЗНО), випускникам, які планують продовжити навчання за кордоном надається право пройти атестацію за завданнями, укладеними МУШ, з предметів: українська мова (переказ), математика або історія України, англійська мова. Усі іспити проводяться письмово. Термін проведення атестації – травень та червень 2016р.

Детальну інформацію можна отримати у заступників директора або кураторів.


 

лютий 2016

УВАГА ! Для забезпечення організації самостійної підготовки до атестації учнів Міжнародної української школи в 2015/2016 н.р., консультування з питань реєстрації на ЗНО для вступу до вищих навчальних закладів України та оперативного реагування на можливі труднощі, які виникають під час зарахування та атестації, у закладі організовано роботу ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ.

Гаряча лінія працює щосуботи з 10-00 до 15-00 на скайпі : MUSH_2016 або за тел. 044 253-85-58

 

Детальну інформацію щодо роботи закладу Ви можете отримати у заступників директора, які відповідають за організацію роботи учнів відповідних класів, та громадських кураторів.  Їх контакти Ви зможе знайти на сайті школи в рубриці Контакти.


 

січень 2016

Реєстрація для участі в ЗНО розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня.

Радимо визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких плануєте вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних Вами ВНЗ. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.

Звертаємо увагу, що навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО.
У розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено матеріали, які допоможуть Вам підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.


 

січень 2016

Близько 2500 учнів проходять підготовку до атестації у складі закордонних українських навчальних закладів. Нашими партнерами є 44 педагогічні колективи учнів, вчителів, батьків у 10 країнах світу: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Італії, Португалії, Придністров'я, Туреччини, Франції, Чехії. Саме ці заклади взяли на себе турботу і відповідальність за підготовку учнів до атестації.

Січень-лютий у Міжнародній українські школі – зимові жнива. Сім державних атестаційних комісій МУШ проводять атестацію учнів у 34 містах світу.


 

грудень 2015

Вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Насичений яскравими подіями та складними випробуваннями був для нас 2015 рік. Нашою головною метою було забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного українського громадянина. На це ми спрямовували наші зусилля.

У році, що минає, прийнято Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність», яким реально створюються нові можливості для розвитку вітчизняної науки. Ратифікована Угода про асоційоване членство у програмі ЄС «Горизонт 2020» відкриває доступ до фінансування інноваційних наукових проектів та розробок для українських університетів і наукових установ. Триває імплементація Закону «Про вищу освіту», завдяки якому реалізуються нові принципи в управлінні вищої освіти – автономія та прозорість діяльності університетів.

Від нового року ми завжди очікуємо змін на краще. І вони обов'язково будуть, бо для них створені необхідні умови. Завершується робота над  законопроектами «Про освіту» і «Про професійну освіту».

Освітня реформа – одне із пріоритетних завдань Уряду на 2016 рік. Саме вона покликана створити для усіх українських дітей рівний доступ до якісної освіти, а запорукою цьому має стати реформа середньої освіти. Шлях змін ніколи не буває простим, але головне, що ми разом – вчителі й учні, батьки, студенти й викладачі, науковці – йдемо до спільної мети – будуємо європейське майбутнє нашої держави.

Освіта завжди знаходиться в центрі уваги громадянського суспільства, і ми були і надалі будемо відкриті до діалогу з громадськістю. Тож дякую усім, хто не залишився байдужим до долі освіти і науки в Україні, усім, хто вніс свою частку знань та досвіду в нашу спільну справу!

У Новому році бажаю миру та успіхів! Нехай 2016 рік щедро наділить нас усіх оптимізмом, натхненням, наполегливістю у досягненні поставлених цілей!

З повагою,

Міністр освіти і науки України                                         Сергій Квіт

 


грудень 2015

На виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця» Міністерство освіти і науки України пропонує: учням взяти участь у заходах, спрямованих на відзначення на державному рівні 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця – захисника національних інтересів Українського народу, мужнього патріота;

Враховуючи важливу роль Євгена Коновальця у здобутті Україною незалежності передбачити у відповідних планах навчальних закладів уроки, тематичні бесіди та інші просвітницькі заходи, присвячені 125-річчю з дня народження Євгена Коновальця.

 


листопад 2015

Увага! Відповідно до внесених змін до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року за № 1044 «Про утворення загальноосвітнього навчального закладу "Міжнародна українська школа» в закладі можуть навчатися громадяни України, які проживають в  Автономній Республіці Крим і м. Севастополі.

У зв'язку з перевантаженням школи адміністрація закладу віддає перевагу зарахуванню учнів регіону Крим 8 – 11 класів.

Для зарахування до школи необхідно подати наступні документи:

- Заяву (надається після запиту в довільній формі за адресою ukrintschool@ukr.net)

- Документ про особу (копія свідоцтво про народження, паспорт)

- Документ про освіту України (оригінали - табель, особова справа, свідоцтво про базову загальну середню освіту України та додаток до нього)

- Підтвердження проживання в Автономній Республіці Крим чи в м. Севастополі (копія).листопад 2015

23 листопада 2015 року в Київському будинку було презентовано Міжнародний проект з дистанційного навчання «10 Min School».

Керівник проекту «10 Min School» в Ізраїлі екс-замміністра освіти Ізраїля Даліт Штаубер, партнер проекту та власник «Gaga production» Шалом Асяга, керівник проекту «10 Min School» в Україні Олександр Жебровський розповіли про систему Інтернет-навчання, яка допомагає зекономити час. Із розвитком сучасних інформаційних технологій почали відкриватися нові перспективи для підвищення ефективності процесу навчання, а саме, дистанційне навчання — навчання майбутнього.

Для цього в Ізраїлі розроблено проект «10 Min School» і тепер за цією програмою навчається 30 % учнів. Систему створено для дітей, які мають проблеми з освітою, але тепер вона стала незамінним інструментом усіх учнів і вчителів, який допомагає підвищити ефективність навчання. Можна зекономити час на пояснення для тих, хто швидко вчиться і зосередитися на роботі з тими, кому потрібно більше часу для засвоєння інформації.

Поточний курс розроблено українською мовою для учнів 10 -11 класів і підготовлено у Києві за участю провідних учителів. Наразі доступні такі предмети: українська мова та література, історія, хімія, фізика, біологія, географія (10 клас), алгебра і геометрія.

Переваги уроків «10 Min School» у тому, що в системі подається найактуальніша інформація, уроки побудовано за затвердженою шкільною програмою, яку доступно та докладно викладають заслужені вчителі України. Учні можуть вчитися будь-де, увімкнувши комп’ютер, планшет або смартфон з 3G.

Детальну інформацію можна знайти на сайті: http://www.10minschool.netлистопад 2015

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року за № 1144-р були внесені зміни до Розпорядженн Кабінету Міністрів України від 07 березня 2007 року за № 91 "Про утворення загальноосвітнього навчального закладу "Міжнародна українська школа" для громадян України, які проживають за кордоном". Назву "Про утворення загальноосвітнього закладу "Міжнародна українська школа", пункт 1 після слів "проживають за кордоном" доповнити словами "та в Автономній республіці Крим та м.Севастополі".

листопад 2015

28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів” від 13 листопада 2015 року № 635 в усіх населених пунктах України відбудуться  заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, рекомендуємо провести 27 листопада поточного року в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах Урок пам’яті “З присвятою замордованим голодом…” повний текстлистопад 2015

9 листопада - День української писемності та мови!
Щиро вітаємо вас!
Це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

У День української писемності та мови за традицією:

* покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
* відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
* заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
* стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.


You are welcome for Ukrainian Winter 2016 to Lviv, Ukraine with www.learn-ukrainian.org.ua!!

 


 

вересень 2015

Увага ! Художній конкурс для дітей з української діаспори всього світ Де я - там мій прапор”.

Тема конкурсу - мистецька історія дитини про частинку України там, де вона живе. Важливим елементом сюжету малюнку має стати прапор як символ України, який гармонійно співіснує з місцем, у всіх куточках земної кулі, де проживають автори.

Малюнки, які подаються до участі в проекті, мають складатися з самої художньої роботи, історії її створення та розповіді про родину автора.

Мета 1. Налагодження зв’язку між етнічними українцями, які живуть за кордоном, та їх батьківщиною - Україною.2. Презентація національних символів України за кордоном.

Нагороди Кращі 16 малюнків у форматі постерів 3*4 м презентують у виставковому центрі «Second Floor Art Center» в Адміністрації Президента України.

Гран-прі для найкращої роботи - запрошення її автора на відкриття виставки в Києві.

Куратор проекту - дизайнер, педагог, член Національної спілки художників України Марія Ковалевська:

Україна, м. Київ, т. +380 63 699 42 92, +380 50 161 53 28,

e-mail: kovalevskaybatik@gmail.com

skype: mariyakovalevskaya.

 


 

вересень 2015

До уваги учнів регіону Крим та м. Севастополя! Починаючи з 2014-2015 навчального року загальноосвітні навчальні заклади, що розташовані на території тимчасово анексованого Криму та м. Севастополя, переведені на російські стандарти навчання. Ці стандарти суттєво відрізняються від українських.

Отримати документи про освіту державного (українського) зразка можливо лише за умов навчання в українській школі за навчальними програмами, що відповідають вимогам державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти України.

За роз’ясненнями батьки та учні можуть звертатися до департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, контактний телефон (044) 481-47-67, е-mail: o_ishutina@mon.gov.ua).

У 2015-2016 навчальному році, як виняток, дозволяється учням випускних класів анексованого Криму та м. Севастополя, навчатися в Міжнародній українській школі (01021 м. Київ, Кловський узвіз 8, тел./факс (38044) 253-85-58, E-mail: ukrintschool@ukr.net; веб-сайт: http://ukrintschool.org.ua) на екстернаті з елементами дистанційного навчання.

Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (01135 м. Київ, пр. Перемоги, 10); до заяви додаються відскановані копії документів про освіту (свідоцтво про народження, свідоцтво про базову загальну середню освіту та табель навчальних досягнень учня).

Ішутіна Олена Петрівна (044) 481-47-67 o_ishutina@mon.gov.ua, Гохман Валерія Олександрівна (044)-481-47-62

v_gohman@mon.gov.ua

Після отримання погодження Міністерства освіти і науки України ваші документи пересилаються до Приймальної комісії МУШ. Документи вивчаються і в кожному окремому випадку надсилаються роз’яснення на вказану вами пошту.

Контактні особи по МУШ:

Нефеденко Вікторія Анатоліївна – помічник директора тел. (044) 253-85-58 , електронна пошта –  uis_nefedenko@ukr.net, - загальна інформація.

Жаворонкова Наталія Анатоліївна - заступник директора uis_zhavoronkova@ukr.net – навчання учнів 8-9 класів.

Кіріна Олександра Євгенівна - заступник директора uis_kirina@ukr.net – навчання учнів10-11 класів.

 


 

вересень 2015

Розпочинаємо проект «Збірники завдань для підготовки до атестації учнів не випускних класів».

Педагогічний колектив МУШ висловлює свою готовність та запрошує Вас розпочати Проект «Збірники завдань для підготовки до атестації учнів не випускних класів (ІІ семестр)».

Інформуємо, що відповідно до рішення серпневої конференції 2015 року, розпочинаємо роботу робочих  груп вчителів МУШ та ЗУНЗ з метою створення та упорядкування дидактичних матеріалів для вищезазначених збірників.

Просимо адміністрації ЗУНЗ проінформувати педагогічний колектив школи та рекомендувати вчителів ввірених вам закладів для роботи над створенням збірників. Бажаючих взяти участь y роботі запрошуємо ознайомитися з додатками.

Збірники завдань для учнів не випускних класів необхідно упорядкувати до 20 грудня 2015 року. Пропоновані вами варіанти завдань необхідно надсилати до 15 листопада керівникам груп (додаток 1). Надіслані завдання пізніше можуть увійти в збірники наступного року.

Лише спільними зусиллями можна здійснити вкрай важливий проект, такий необхідний для якісної підготовки учнів до атестації.

Свої пропозиції щодо організаційних питань просимо надсилати координаторам по країнах.

 


 

вересень 2015

Новий навчальний рік в МУШ розпочинається з 1 жовтня. Вітаємо вже близько 200 учнів зараховано станом на 04.09 2015 року. На відмітці 3012 школа закінчила минулий навчальний рік. З метою оптимізації навчального процесу адміністрація школи працює над змінами щодо організації та порядку атестації екстернів.

Індивідуальний навчальний план (далі - ІНП) зазнає змін. Терміни виконання контрольних робіт та проведення співбесід, зазначені в ІНП, відтепер будуть ретельно контролюватись адміністрацією школи.

Інформуємо Вас, що відповідно до Інструкції про Інструкції про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, адміністрація закладу має право відраховувати учнів, які протягом 6 місяців не навчалися. Запрошуємо всіх учасників навчального процесу - вчителів, учнів, батьків, бути організованими та з терпінням і розумінням відноситися до змін.

 


 

серпень 2015

Нове у співпраці на 2015/2016 навчальний рік запропонував Український державний центр позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України (далі - УДЦПО). Серед основних напрямків співпраці УДЦПО та ЗУНЗ були запропоновані наступні:

- пошук і підтримка обдарованих дітей громадян України, що проживають за кордоном;

- програмно-методичне забезпечення ЗУНЗ відповідними навчально-виховними програмами з позашкільної освіти науково-технічного та художньо-естетичного напрямів;

- участь дітей громадян України, що проживають за кордоном, в очно-заочних всеукраїнських масових заходах (конкурсах, фестивалях, змаганнях тощо), які проводить УДЦПО;

- підтримка кращих творчих дитячих колективів закордонних українців, залучення їх до конкурсу на присвоєння звань Зразковий та Народний художній колектив;

- реалізація спільних проектів УДЦПО та ЗУНЗ;

- організація та проведення консультацій, майстер-класів, відео уроків, онлайн-трансляцій для дітей громадян України, що проживають за кордоном, з різних напрямів позанавчальної діяльності;

- організація та проведення для педагогічних працівників майстер-класів, онлайн-семінарів, методичних консультацій з питань організації позашкільної освіти художньо-естетичного та науково-технічного напрямів;

- організація літнього відпочинку дітей громадян України, що проживають за кордоном;

- інформування суспільства про діяльність ЗУНЗ, у т.ч. шляхом розміщення відповідних матеріалів на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України та УДЦПО.

 


 

серпень 2015

Конференція 2015 року була особливою для вчителів та директорів закордонних українських навчальних закладів (далі - ЗУНЗ). Саме в цьому навчальному році вперше був проведений конкурс «Кращий учитель української мови». Серед переможців конкурсу 90% вчителів ЗУНЗ. Вітаємо їх.

Відповідно до програми конференції був проведений круглий стіл за участі працівників Міністерства освіти, де були обговорені нагальні питання щодо освіти  учнів українських шкіл зарубіжжя.

Учасники конференції ділилися досвідом роботи щодо організації навчально-виховного процесу та методикою викладання предметів. Була підтримана пропозиція щодо щорічних інформувань шкіл про свою діяльність за підсумками навчального року.

Серед презентованих методичних наробок вчителів МУШ, як завжди, особливу увагу  було приділено збірникам завдань для підготовки учнів до атестації. Учасники конференції обговорили можливість спільного проекту, а саме створення збірників тестів для учнів середніх класів спільними зусиллями вчителів МУШ та ЗУНЗ.

2015/2016 н.р передбачає зміни до навчальних програм про які поінформували працівники МУШ.

Підсумком конференції стало нагородження ЗУНЗ у номінації «Школа – єдина родина», «Навчання в любові», «Школа – центр мистецтв», «Світ без кордонів».

2012/2013 навчальний рік

2011/2012 навчальний рік

2010/2011 навчальний рік

2009/2010 навчальний рік

2008/2009 навчальний рік

2007/2008 навчальний рік

 

     © 2008 "Міжнародна українська школа", пiдтримка сайту - Altima Web Systems